facebook

eKasa-informácie

Ako prejsť na eKasu

Vážení obchodní partneri,


1. aprílom sa začína prechod elektronických registračných pokladníc na eKasy. Najneskôr od 1. júla musí každý podnikateľ, ktorý využíva fiškálnu pokladnicu prejsť na eKasu. Aby sme vedeli Vaše pokladnice prerobiť na eKasy, je potrebné vykonať zopár krokov, aby mohla Vaša nová eKasa v poriadku pracovať a komunikovať so servermi Finančnej správy SR.

Návod na eKasu

  1. zakúpenie a uhradenie upgradovacieho balíčka pre Vašu pokladnicu
    (zákazníci, ktorí si už balíček predobjednali, tento krok preskočia).
  2. Je potrebné si zaviesť internetové pripojenie na každej Vašej prevádzke (je potrebné Wi-fi pripojenie, keďže pokladnica bude komunikovať cez bezdrôtové pripojenie), alebo je možné mať mobilný internet vo Vašom smartfóne resp. mobilnom routri a cez toto zariadenia si vytvoríte prístupový bod a tým pádom bude Vaše zariadenie vysielať Wi-fi sieť, na ktorú sa pokladnica pripojí.
  3. vyplnenie žiadosti o pridelenie kódu pokladnice ekasa - klient (žiadosť nájdete po prihlásení na stránke www.financnasprava.sk v časti katalógy - katalóg formulárov. Pokiaľ máte viacero prevádzok, je potrebné vyplniť toľko žiadostí, koľko prevádzok máte. V žiadosti je potrebné označiť, že žiadate o pridelenie kódu na online registračnú pokladnicu [ORP] a vyplniť ďalšie potrebné informácie o podnikateľovi).
  4. Po pridelení kódu si v eKasa zóne nájdete zoznam všetkých pokladníc, ktorým Finančná správa pridelila na základe žiadosti kód eKasa - klient, stiahnete si identifikačné údaje pokladnice (identifikačný balíček) na PC. 
  5. Prostredníctvom eKasa zóny požiadajte certifikačnú autoritu o pridelenie certifikátu, a to pre každú pokladnicu osobitne. V žiadosti zadajte heslo, ktoré použijete pri nahrávaní autentifikačného balíčka do ORP – heslo nezabudnite! Po spracovaní požiadavky sa Vám v systéme eKasa certifikát zobrazí a môžete si ho stiahnuť na PC(autentifikačných balíček).
  6. Ak budete mať autentifikačný a identifikačný balíček stiahnutý, je potrebné k nám zavolať a dohodnúť si termín prerábky pokladnice. Oba balíčky je potrebné priniesť, aby sme ich vedeli nahrať do pokladnice.

 

Ako na eKasu (odkaz, zdroj: www.financnasprava.sk)

Dôležité informácie ku eKasám

info

COMPUTER CLUB, s.r.o., Design by PD, COMPCLUB.SK